En Vahşi Yaratık; İnsanoğlu!

EN VAHŞİ YARATIK, İNSANOĞLU

Dünyadaki tüm canlıları ve pek tabii ki insanoğlunu Cenabı Allah yarattı.. İnsanoğlunu yaratırken ona güvenemedi, diğer canlılara göndermemiş olduğu dini ve Allah’ın elçileri olan peygamberleri onlar için gönderdi.. Dünya kurulalı beri Cenabı Allah 120.000-130.000 civarında peygamber insanlara göndermiştir.. Ama yinede onlara yetmemiştir.. Eğer Cenabı Allah insanoğlunun yaşayacağı nizami oluşturmasaydı herkes birbirinin hakkını gasp eder hatta birbirini öldürürdü..Hak hukuk olmazdı..

Allah insanoğluna 1000 yıl yaşama hakkı verseydi işimiz çok zordu..Baş olmak,yönetmek ve mal-mülk için herkes birbirini sakat bırakır veya öldürerek yok ederdi. Dünyada milyonlarca başka canlılar var. Bir ahenk içerisinde onlarla birlikte yaşıyoruz.. canlılar arasındaki dengeyi veya doğal yaşam alanlarını bozduğunuz zaman kendi sonunuzu hazırlıyorsunuz demektir.. milyonlarca canlı arasında bu dengeyi bozan yegane canlı türü insanlardır. Öyle bir canlı türü ki doymak bilmez durmak bilmez nefsini kontrol altına alamaz…

Dünyada canlılar arasında en gaddar yaratığın insanoğlu olduğunu artık hepimiz biliyoruz..
Savaşları çıkaran ,çoluk çocuk demeden milyonlarca insanı öldüren o,
Mikrop üreterek hastalık üreten ve Hastalıkları yayan o,
canlılara zarar veren onları sakat bırakan veya öldüren o,
Doğanın dengesini bozup yaşanamayan bir dünya yaratan o,
GDO lu ürünleri çıkaran ve piyasaya süren o, Öyle bir GDO’lu ürünler ki hastalık etkeni mikropları,’ böcek,kurtçukları oluşturmakla görevli bir tohum..peşinden bu kurtçukları ve böceklerin öldürülmesi için gerekli olan ilaçları üreten ve zavallı insanlara satan o. Hastalıklı ürünlerle beslenen insanlar hasta olunca onun ilacını ve aşısını bulup onlara tekrar satan o. Öyle gözüküyorlar bu insan oğlunun para için yapmayacağı iş yoktur..

Peki diyeceksiniz ki bütün insanlar böyle mi yapıyor? bütün insanlar kötü mü?Elbette Hayır, önceleri sayıları az olan bu tür insanların sayılarının gittikçe artmış olduğunu görmek beni ziyadesiyle üzmekte ve endişeye sevk etmektedir.

Dünyadaki iklim değişiklikleri ve doğal afetlerdeki artışları görmemek mümkün mü? Sıcaklarla soğuklar birbirine karışmış;tayfunlar, kasırgalar yağmurlar,seller,su baskınları yazın yağmurun yağmadığı aylarda yağmurun çok yağması hayra alamet midir?zamansız aşırı yağmur ve sellerin olması acaba Allah’ın gazabı mıdır? Zengin olma hayali kuran Gaddar ve beyinsiz insanların yol açtığı iklim değişiklikleri ve doğal afetlerdeki artışın ozon tabakasının delinmesi ve küresel ısınma ile direkt ilişkili olduğunu bilim adamları ve dünya devlet yöneticilerinin bilmesine rağmen yeterince ses çıkarmamaları enteresandır..

Dünyadaki hava sıcaklığını normale çekmek için 2015 yılında Paris’te dünya devletleri arasında “Paris iklim anlaşması” denilen bir anlaşma yapılmıştı.Ozon tabakasını delen karbonlu bileşiklerin sanayide kullanılmaması anlaşmasını içeriyordu.. daha az karbonsuz bir dünya daha az ozon tabakasının delinmesi ve daha az küresel ısınma demekti..

Amerika Birleşik Devletleri başkanlığına seçilen Donald Trump’ın göreve başlar başlamaz yaptığı ilk icraatlardan biri Paris iklim anlaşmasından çekilmek oldu..onu başkan seçtiren güçler karşılığını almak zorundaydı; Üretim ve kazançlarının durmaması için Donald Trumpı görevlendirdiler ve anlaşmadan çekildiler.. sanayi devleri kendi kazançlarını riske atmamak için insan oğlunun yaşam ve çevre koşullarını hiçe sayarak bu kararı aldırdılar.. oysaki bu anlaşma yürürlükte olsaydı 2050 yılına kadar dünya ülkeleri doğal çevreyi korudukları için 24 -30 Trilyon dolar kazanca girecektiler. Bu kazanç tüm insanlığın,geleceğimiz olan çocuklarımızın kazancı olacaktı.. maalesef 15-20 ailenin isteği ve para kazanma hırsına dünya teslim edildi..

Kuzey yarımküre Antarktika’da buzulların erimediği iklim değişikliklerinin ve doğal afetlerin olmadığı bir dünya ne kadar güzel olurdu? Çöplerin, plastik poşetlerin olmadığı bir dünya.Her taraf yeşillik,verimli topraklar,iklimleri birbirine karışmayan, doğal afetleri azalmış ve dört mevsimi doya doya yaşamayı kim istemezdi.

Korona virüsü ,Korona Pandemisi Dünya insanlığının başına bela edilen başka bir olay.. virüslerle uğraşmak, yeni virüs türleri ortaya çıkarmak, daha az masrafsız biyolojik savaş türlerini geliştirmek İnsan oğlunun nasıl korkunç bir yaratık olduğunu bizlere çok net olarak göstermektedir.Ama bizler hala utanmadan bunun doğal bir olay olduğunu savunmakla meşguluz..

Az kaldı; 15-20 yıl içinde robotik yaşam kurulacak ve herkes robotlaştırılacaktır.. duygu seli, duygusal yaşam,sosyal iletişim denilen tatlı yaşamlar sona erecektir.. biz görür müyüz bilemem ama bizim çocuklarımızın göreceği kesindir..

Ya hocam hep yazıyorsunuz da çözüm söylemiyorsunuz diyen arkadaşlarımız elbette olacaktır.. Dünya bilim adamlarını dinlemeyenler acaba Necmi’yi dinler mi ?tabii ki dinlemez.. İş bilim adamlarından çıkmıştır dünya insanlığının ayaklanma dönemidir.Bunun için İnsanlığı harekete geçirecek ve hakkını arayacak Mahatma Gandhi,Nelson Mandelalar gerekmektedir

Herkese iyi pazarlar diliyorum.
iyi tatiller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir