Satranç Oyunu

Satranç Oyunu; Amerika Birleşik Devletleri Çine karşı sıcak savaş dönemini açarken Hong Kong ve Doğu Türkistanı kullanmıştı.,Uzun süredir Doğu Türkistan ve Hong Kong’da olaylar devamlı olmaktaydı.. Hala da devam etmektedir.. Bilindiği gibi Çin Doğu Türkistan’a yıllardır zülüm yapmaktadır.. bunu bilen Amerika Birleşik Devletleri de Doğu Türkistan’ı yıllardır kullanmaktadır; bütün amaç Çin’in büyümesini,güçlü olmasını engellemek..CİA uzun süredir Doğu Türküstanlı Rabia Kadir’i kullanmaktadır.. benzer şekilde Son yıllarda Hong Kong‘daki olayları hepiniz izlemektesiniz…

Son bir hafta içinde Amerika Birleşik Devletleri Çin ile Hindistan arasını bozmaya ve savaştırmaya çaba sarfediyor..1 milyar nüfusun üstünde iki ülkeden Hindistan daha fakir ve yardıma muhtaç.. Hindistan‘a CİA ve FBI ajanlari yardım ediyor..

Fransa devlet başkanı Emmanuel Macron da Avrupa Birliği’nin kendi askeri ordusunu kurması teklifini yapmıştı, Bu durum hem Amerika’yı hem de İsrail’i rahatsız etmişti, O nedenle Fransa’da sarı-yeşil Yeleklilerin gösterileri başlamıştı ve halen zaman zaman devam ediyordu..

Birkaç yıldır Amerika’nın ekseninden çıkan Türkiye Rusya ile ticari ve askeri alanlarda anlaşmalar yapmıştı.. Bu anlaşmalar hem Türkiye‘nin hem de Rusya’nın işine geliyordu. Amerika büyümekte olan Türkiye‘nin önünü kesmek için Rusya’yı, Rusya’nın büyümesini önlemek için de Türkiye’yi Rusya’nın karşısına dikmişti.. O nedenle son dönemlerde Hem Suriye’de hem de Libya’da Türkiye Rus kuvvetleri ile Çarpışıyor.Böylece bir taşla iki kuş vurmuş oluyor..

Küresel sermaye( ki bunların içinde Bill Gates ve Amerika’nın zengin aile grubu var) Çin’le birlikte ABD ye yani ABD derin devletine karşı mücadele ediyor..ABD derin devleti şu anda Donald Trumpın seçilmesini istiyor..Demekki ABD Derin devleti Trump ile birlikte küresel sermayeye karşı savaşıyor.. neden acaba? Çünkü küresel sermaye şu anda Çin’le müşterek olarak çalışıyor.ABD derin devleti artık onları Amerika’da görmek istemiyor.. Çin’e karşı yapılan kışkırtıcı hareketlere karşı Çin istihbarat örgütü Mossad ile birlikte çalışarak Amerika’daki bugünki olayların tetiğini çekmiş durumda.. sanırım Amerika’daki olaylar henüz durmayacak bir müddet daha devam edecek.. peki İsrail neden Çin’in yanında tavır aldı.. Amerika’daki 13 zengin ailenin çoğunluğu( %90’ı Yahudi kökenli.. İsrail onları isteği doğrultuda hareket etmek zorunda..

30 Nisanda zehirlenerek öldürülen Mike Pompeonun babası Wayne Pompeo’nun Öldürülme olayından da Çin Büyükelçiliği ve küresel sermaye suçlanmaktadır. Bu olay özellikle basını yansıtılmayacak gizli tutuldu..Öldürülen Wayne’e 8 günde 4 otopsi yapıldı ve bunların hepsinde zehirlenerek öldürüldüğü ortaya konuldu.. Bu nedenle Amerika’da Çinli profesör Simon Saw-Teong Ang Mak Mike Pompei onun emriyle tutuklanmıştı..Bu nedenle Amerika’nın ikinci adamı dışişleri Bakanı Mike Pompeo İsrail’e babasının ölümünde profesörle iş birliği yapan ve sorumluluğu olan Çin büyükelçisinin Du Wei’nin kendilerine teslim edilmesini veya ülkelerine geri gönderilmesini istemişti..İsrail bu isteğe sıcak bakmadı.,Ancak FBI ve CİA ajanlarının onu öldürmelerine engel olamadı..

Sırası gelmişken Du wei hakkında biraz bilgi vermek gerekir.. Çin’in üçüncü adamı konumundaydı,Çin’in dijital para mimari ve Çin adına dış ülkelerden toprak satın alma çalışmalarını yürütmek idi..Ukrayna’da büyükelçilik görevini sürdürürken orada Çin adına toprak alımı konusunda yaptığı bağlantılar nedeniyle Amerika’nın tepkisini çekmişti,Amerika’nın Ukrayna’ya müdahalesi ile Ukrayna’da ayaklanma başlamıştı..ayrıca İsrail hükümeti ile dijital para konusunda anlaşma yapmış,Rothschild ve Rockafeller gibi gibi Yahudi ailelerin Çin’de yatırım yapmalarını sağlamıştır..

Şu anda Amerika’da polis vahşetiile öldürülen siyahi Amerikan Vatandaşı için gösteriler devam ediyor.. kimileri bu olaylar Donald Trumpı istemeyen Soros’un işi diyor; kimileri de seçim yatırımı yapmak isteyen Donald Trumpın organizasyonu diyor..

Du bakali ne olacak.. anlaşılan uzun süre sular durulmayacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + nine =