Şaşırdınız mı?

ABD başkanı Donald Trump nihayet bombayı patlattı.. Çin hükümeti ile birlikte ticaret anlaşması yaptıklarını duyurdu.. Şaşırdınız mı? Sanmam; çünkü olayın ne olduğunu hala kavrayamadınız.. O zaman size kısaca hatırlatalım;

Amerikan derin devleti;küreselciler yani Bill Gates ve meşhur aileler hakkında bilgi topluyordu.. Bu arada Donald Trump basına Corona virüsü salgını hakkında açıklamalar yaparken 2-3 defa kızgın bir tavırla “Çin virüsü, Çin virüsü,Çinden kaynaklanan bir virüs” şeklinde açıklamalar yapmıştı.. daha sonra gelen belgeler ve bazı bilim adamlarının açıklamasından esinlenerek Donald Trump “evet biz de zaten virüsün doğal virüs olmadığını düşünüyorduk” dedi..

Bu açıklamalardan rahatsız olan Çin hükümeti tüm dünyaya hesap vermektense Amerika’yla anlaşmanın daha mantıklı olacağını düşünmüş olacak ki birkaç gün önce ABD’ye ile ticaret anlaşmasını imzaladılar.. aslında “ticaret bahane virüs şahane”şekline dönüştü.. Donald Trump ne kadar para istedi o bilinmiyor. Ticaret anlaşmasından sonra basına açıklama yapan Donald Trump aynen şunları söyledi; Bu salgından hiç kimsenin (Çin hükümetinin) suçu yok gibi, bir kaza olmuş olabilir..

Bu süreçten yararlı çıkacak ülkeler mutlaka vardır., Ben şahsen eğer Türkiye aklını kullanır ve birlik olursa bu süreçten Kazançlı çıkacağını düşünüyorum..son iki sene Dünya ve ülkemiz için çok çok önemli..o nedenle birlikteliği sağlamanın yollarını aramak zorundayız..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − seven =