Kin ve Nefret Tohumları

Bir canlı yayında
Hem de iki kadın tarafından
Öldürme planları birbirine aktarılıyor.
50 kadar kişi listesinde varmış
Bunların beş tanesi kendi kaldığı sitedenmiş ..
Kurgu yeniden bir feto veya benzeri kalkışma olursa Üzerine kurulmuş..
Bugünlerde moda oldu, sanki ülkede yeniden bir darbe olacakmış gibi Süleyman Özışık gibi görevliler bu konuyu dillendiriyor.
Boşuna uğraşmayın bu saatten sonra ülkede darbe olmaz,.olmaz kardeşim olmaz..
Ülkede bir şeyler kötü gitmeye başladığı zaman senaryolar hazır; birileri ekonomi kötü gidiyor derse ;slogan gecikmiyor
– “bizi susturamazlar, bizi bölemezler”., veya birileri Dolar yükseliyor, enflasyon var
diye eleştirirse
-ezanlar susturulamaz,dış güçler ve gezi kafalılar tetiğe bastı”
Eğer yapılan anketlerde oy oranı düşmeye başlamışsa;
– “Darbe hazırlıkları var çok dikkatli olalım,”

Bir bilim adamı veya siyasetçi ülke için yararlı ve gerekli olan bir açıklama ve eleştiri yaptığın zaman eğer birilerinin işine gelmiyorsa,susturmak çok kolay” fetocu” diye damga vurduğun zaman işi bitmiş oluyor.Cevap dahi vermeden sözle infazı tamamlanmıştır.

İşin korkunç olan tarafın olası bir çatışmada “Bunlar fetocu”deyip kişileri öldürdüğün zaman suçu da yokmuş.. Çünkü kanunu o şekilde çıkarılmış.. Şaka gibi değil mi?

Sokakta gezen bir adamdan hoşlanmadım veya ondan intikam alacağım Fetocu diye ilan ettim mi iş tamam? Onu rahatlıkla dövebilirim veya öldürebilirim de..Eğer bir kişi ile birlikte bir işe müracaat ettiyseniz , onun önünü kesmek için fetocu demeniz yeterli oluyor,, O kendini aklayıncaya kadar atı alan üsküdarı geçmiş oluyor..

Bir özel TV kanalında canlı yayında, biz reisi yedirmeyiz kimseye deyipte peşinden 50 kişi öldüreceğini söyleyen kadın acaba kimdi? Samanyolu televizyonunda eskiden program yapan sonradan dönme Müslüman Engin Noyanın karısı sevda Noyandı..yani fetocu bir aileden gelen ve tehditler savuran, planlarını şimdiden yapmış olduğunu,adam öldüreceğini söyleyen bir cani ..Karşısında programı birlikte yaptığı kişi kimdi? Atatürk düşmanı Humeyni sevici Esra Elönü’den başkası değildi.. peki bunlar hakkında bir soruşturma başlatıldı mı? Şimdiye kadar duymadık.. sadece televizyon kanalı -“bunlar bizim bilgimiz dışında,sözleri kendilerini bağlar” Şeklinde bir açıklamayla olayı kapatmak istiyorlar..

Tıpkı Ahmet Maranki olayında olduğu gibi.. Ahmet Maranki de tehditler savurarak -“Bizi kızdırmasınlar Belgrad ormanlarında gömdüğümüz silahları bir çıkardık mı evelallah her tarafı duman ederiz” demedi mi? Ahmet Maranki ya herhangi bir Cumhuriyet Savcısı soruşturma açtı mı? Hayır.. açmadı.. daha doğrusu reisten korktu açamadı.. merak etmeyin bu olayda da aynısı olacak..

Peki Ahmet Maranki neden reisin yanında yer aldı? Reisi çok sevdiği için mi? Hayır asla sevmiyordu..Sahte profesor olduğunu ve kanunsuz çalıştığını herkes biliyordu.. tıp adamı olmamasına rağmen Hekim’den daha iyi biliyormus gibi tavırlar ve gıda tavsiyeleri yapıyordu, aslı astarı olmayan uyduruk uyduruk işlerle uğraşıyordu.. Ve bir ara milleti de iyi söğüşlemişti yani..

Bu ülkede hacamat gibi tıp dışı işler ne zaman başladı? Peygamber efendimizin sünnetiymiş, evet doğrudur.. Ama peygamber efendimiz bugün yaşamış olsaydı hacamatı mı tercih ederdi fizik tedaviyi mi? Peygamber efendimiz bugün yaşasaydı dış fırçasını mı yoksa misvak mı kullanırdı? Peygamber efendimiz bugün yaşasaydı deveyle mi yolculuk yapardı yoksa uçağa binmez miydi? Peygamber efendimiz o günün şartlarında en uygun olanları tavsiye etmiştir..Bunu bu adamlarda biliyor ama işin rantından hoşlanıyorlar.. hadise peygamber efendimizin sünnetine uyumak değil..

Sayın cumhurbaşkanı bu ülkede 80 milyonun cumhurbaşkanıdır dolayısıyla herkese eşit davranmak ve herkesi kucaklamak zorundadır.. kanunsuz davrananlara müsaade etmemelidir..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + 3 =