Anneler Günü

Yaşam her canlı için önemlidir..Annesi olan canlılar şanslıdırlar.. annelik şemsiyesi altında yetişen bireyler ve aileler sağlamdırlar.. annelik şefkati ve bağları bireylerin ruhen ve bedenen sağlıklı olmalarını sağlar.. Bu özelliğe sahip bireylerden oluşan toplumlar ve devletler de sağlıklı,güçlüdürler ve daima başarılı olurlar.. sevgi, saygı ve başarı onlar için sorun değildir..

Kişilerin ruhsal yapısı ve sağlığı için önemli olan anne sevgi ve Şefkati Milletler ve İnsanlık için çok önemlidir..Tüm dünya milletleri olaya bu gözle bakacak olursa dünyada savaşlar sona erer, yokluk ve yoksulluk olmaz, açlık ve sefaletten ölen çocuklar olmaz.. sağlıklı toplum için anneye önem verelim..

Başta ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde hanımefendi olmak üzere, Ülkemizi korumak için gencecik yaşlarında Çanakkale’de, kurtuluş savaşında,Güneydoğu’da ve Suriye sınırında şehit olanların annelerinin beni doğurup bugünlere getiren merhum canım anneciğimin ve tüm annelerin anneler gününü kutluyor ebediyete intikal etmiş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum hayatta olanların ellerinden öpüyorum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 5 =